Historia naszej firmy

Historia naszej firmy

Historia naszej gorzelni w Kamieniu sięga aż do 1882 roku, kiedy to została uruchomiona pierwsza produkcja. Od początku istnienia aż po dzień dzisiejszy alkohol był i jest produkowany w sposób tradycyjny przy zachowaniu jak największego kunsztu mistrzów gorzelnictwa.

Nad technologią w naszej firmie czuwa założyciel i mistrz gorzelnictwa, który posiada ponad 40 letnie doświadczenie w branży alkoholowej.

Pokoleniową działalność rozpoczęliśmy w 1999 roku, kiedy to zaczęliśmy produkować w naszej rodzinnej gorzelni alkohol surowy spożywczy.

W kolejnych latach przejęliśmy i uruchomiliśmy następne gorzelnie rolnicze zlokalizowane w województwie lubelskim (Gorzelnia Żyrzyn i Gorzelnia Ratoszyn). Modernizowaliśmy nasze zakłady produkcyjne, jednocześnie wdrażając najbardziej tradycyjne metody przygotowania zacierów i destylacji w zestawieniu z najnowszą technologią produkcji.

Celem naszej firmy było stworzenie produktu końcowego – wódki najwyższej jakości z lokalnych produktów. Postawiliśmy na najstarszą odmianę pszenicy – orkisz. Ciężka praca naszej rodziny i współpraca z naszym biznesowym partnerem z USA zaowocowała sukcesem. W naszej ofercie pojawiła się wódka najwyższej jakości:V one, produkt, który w swoim składzie ma 100% orkiszu.